Svobodní lidé v moderní společnosti si nevědí často představit, jak se dnes dá najít partner pro život.

Při hledání chybějící polovičky se obracejí na služby online portálů na seznamování. Jde o obvyklou platformu pro navazování vztahů, přesto si tu úspěšně najde partnera jen malé procento lidí.

Seznamování na internetu dělá vrásky zejména mužům. Tímto způsobem si hledá krátkodobý či dlouhodobý vztah více mužů než žen.

Kromě rozdílného množství pohlaví na podobných portálech je problémem i způsob, jakým lidé k seznamování přistupují.

Tentokrát chtěl vědět názor žen na to, co dělají muži při seznamování špatně. I mezi ženami existují takové, které se dopouštějí přešlapů při seznamování a často podobných chyb jako muži.

Vzhledem k tomu, že mužů je na seznamovacích portálů více a častěji dělají první krok oni, tento článek je věnován jejich způsobu komunikace.

Zveřejněné výčitky jsou často výmluvné a místo toho, aby urazili, mohou mužem spíše pomoci. Odpovědí na fóru je více než 600 a když jejich příjemce správně využije, dokáže se poučit a chybám při seznamování se vyhne.

 

Zavádivé profilové fotografie

Muži mají tendenci prezentovat se na profilových fotografiích jako tvrdí chlapi, často odhalují nahou hruď, zveřejňují fotografie z posilovny nebo v „siláckých“ pózách.

Toto však na ženy neplatí. V případě profilových fotografií, které dokáží významně ovlivnit první dojem, jde v diskusí Reddit o jeden z největších problémů.

Kromě fotografií „nahoře bez“ v koupelně odrazují ženy i fotografie psů a jiných domácích mazlíčků namísto vlastních, staré zastaralé fotky či fotografie obličeje s použitím komického filtru, například kreslených uší a psího čenichu nebo žádná fotka.

 

Navazování konverzace

Některé z žen se v diskusi vyjádřili, že jim vadí, když je nápadník kontaktuje, ale nic o nich neví, přesto, že ve svém profilu mají dostatek informací, které mohou pomoci v navazování rozhovoru.

Muži si často nepřečtou, co žena uvádí ve svém profilu. A tak, jak ženám imponuje zájem o jejich osobu v reálném světě, je to i ve světě online seznamování.

Čtení profilů a využívání informací může být v úvodu užitečné. Pomáhá nastavit prvotní téma rozhovoru, zapůsobit na „objekt touhy“ a naznačit, že vás daná osoba zajímá.

Otravné je také začít konverzaci s návrhem na erotické a intimní seznámení, kdy se v profilu jasně píše, že žena nebo muž hledají seriózní dlouhodobý vztah, ne sex.

Ženám podle vyjádření v diskusi imponuje, když muž naváže kontakt jinak než ostatní. Pokud se snaží něčím odlišit, zaujmout, být originální.

Prvotní zprávy typu „Tak jak?“, „Máš se?“, „Chceš se seznámit“ nebo nebo jen „Ahoj“ příjemce dnes už dokáží demotivovat.

 

Pozor na to, co píšete

Ženy pro Reddit přiznali, že nemají rády, když jsou muži příliš „levní“ nebo nedokáží setrvat v konverzaci a udržovat ji.

Odrazují je také muži, kteří se je snaží dotlačit do osobního setkání nebo takoví, kteří si neustále ptají jejich další fotografie.

Preferují postupné poznávání se a příliš rychlé setkání odmítají zejména ze strachu, že daná osoba může být nějakým způsobem nebezpečná.

Není totiž žádnou novinkou, že na internetových seznamovacích portálech vyhledávají společnost i lidé s nekalými úmysly, zda úchylkami nebo zvláštnostmi, které nemusí imponovat jiným.

Prohrou muže u ženy je i moment, kdy sám sebe nazve nudným, dělá ze sebe mučedníka, nemá žádné zájmy, jeho projev je bez vtipu, zda sám sebe podceňuje a shazuje.

Ženy na takových místech nehledají mužů, jejichž třeba „zachránit“. Problémem, který zarezonuje u některých žen v online rozhovorech je i neznalost gramatiky.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here