Lékaři změnili život muže, narozeného s devíti prsty na jedné noze po provedení náročné operace.

Věřící rodiče 21 let doufali, že deformace jeho nohy mu přinese „štěstí“, a tak ho nechali s devíti prsty žít.

Muž, pojmenovaný pouze jako „Ajun“, se dívky nikdy nedotkl, už jen kvůli obav z rande, aby nebyl odmítnut kvůli svému postižení.

Pacient z města Lufeng v provincii Guangdong v jižní Číně který měl na levé noze další čtyři prsty navíc, se cítil natolik trapně, že přestal nosit sandály už když mu bylo pouhých 10 let.

Ajun řekl, že jeho rodiče si byli okamžitě vědomi jeho stavu, ale nechtěli, aby lékaři nějak zasahovali.

Místo toho šla jeho rodina k vědmě, aby se poradila, myslela si , že jeho prsty navíc jsou „darem z nebe“, který by neměl být odstraněn.

Ajun: „Byli pověrčiví, takže se s tím nezabývali. Mysleli si, že kdyby to vypadalo opravdu špatně, mohl bych to jen zakrýt botami.“

Nespokojený s myšlenkou, že jeho prsty jsou darem od Boha, šel Ajun za lékařem.

Jeho lékař, Wu Xiang, řekl: „Je velmi vzácné vidět takovou vážnou deformaci, která nebyla léčena 21 let.“


Doktor Wu dodal: „Ostatní nemocnice by právě odstranily jeho nejvzdálenější extra prsty. To by bylo nejjednodušší řešení, ale nevypadalo by to vůbec opticky dobře.

„Jeho nejpřirozenější vypadající špička je na vnější straně, takže jsme se rozhodli ji přesunout dovnitř, do svého nejideálnějšího položení, nahradili jsme jeho pátý prst a vytvořili nový velký prst – palec.“

Tým v nemocnici strávil devět hodin na chirurgickém sále a vytvořil Ajunovu novou levou nohu, s tím, že mladý muž byl s výsledky velice spokojen.

Ajun řekl: „Přestal jsem nosit sandály venku od mého třetího ročníku základní školy. Nikdy jsem neměl přítelkyni, protože jsem si myslel, že jsem nedokonalý. Nikdy jsem si nemyslel, že najdu někoho, kdo mě bude chtít.

„Teď se cítím skvěle. Jsem velmi vděčný doktoru Wu Xiangovi. Myslím, že moje noha je perfektní. Po operaci mi ukázal obrázky mé nohy a jsem šťastný, že jsem operaci podstoupil.“

Ajun pokračuje v zotavování v nemocnici a očekává se, že bude propuštěn v následujících týdnech.

Doktor Wu dodal: „Pro děti narozené s deformacemi je nejlepší vyšetřit do tří měsíců od narození.

„Chirurgický zákrok může nastat již ve věku jednoho roku, ale nejpozději do šesti let. V podstatě jednoduše, kdykoliv před začátkem školní docházky.

„To je lepší pro psychickou pohodu dítěte, ale dřívější operace také vedou k lepším výsledkům a uzdravení.“

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here