Za tenisky jsou lidé v dnešní době ochotni utratit šílené částky. A čím bizarnější obuv, tím rychleji se vyprodá. Důkazem jsou i tenisky Nike Air Max 97 s průsvitnou podrážkou, v níž je napuštěna svěcená voda. Pár stál 1500 dolarů a všechny kusy se vyprodali za pár minut.
Oficiálně dostaly název MSCHF x INRI Jesus Shoes. Jsou bílé barvy a v podrážkách mají šest centilitrů vody z řeky Jordán, kterou měl posvětit kněz. Tenisky sice vyrobila firma Nike, ale s jejich úpravou nechce mít nic společného. O tu se postarala společnost MSCHF, která tak chtěla vytvořit paralelu s Ježíšovým chozením po vodě. Na náboženství tak už očividně umí vydělat i módní firmy.

Svěcená voda má modrou barvu, kromě ní jsou však na teniskách i jiné křesťanské symboly. Například odkaz na biblický verš v podobě zkratky MT 14:25, který odkazuje na pasáž z Nového zákona, kde Ježíš chodí po vodě (Nad ránem se, kráčející po moři, blížil k nim Ježíš.) Také byste zde našli červenou tečku symbolizující Ježíšovu krev, krucifix připevněn ke tkaničkám a nechybí ani vložky s vůní kadidla.

I vám se to zdá bizarní? Firma však tenisky podle slov svého obchodního ředitele Daniela Greenberga nemyslela vážně. Chtěla jen upozornit na to, jakou absurditou se v posledních letech stala takzvaná „kolaborativní kultura“. Ta dokáže za účelem zisku spojit i společnosti, které nemají prakticky nic společného. „Zamysleli jsme se, jak by asi vypadala spolupráce mezi námi a Ježíšem,“ uvedl Greenberg v jednom z rozhovorů. „Jsem Žid a jediné, co o Ježíši vím, je to, že chodil po vodě. A tak jsme to zakomponovali do tenisek. “

Bizarní povaha obuvi však nezabránila lidem, aby si tenisky kupovali. Doslova se po nich zaprášilo, už zanedlouho se však dva tucty párů ocitly na stránce StockX, kde se prodávají různé sběratelské oblečení. A přestože se původně prodávaly za necelých 1500 dolarů, na StockX stojí už přes tří tisíce dolarů. Alespoň vidno, do čeho se vyplatí investovat.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here