Vědci možná znají odpověď
Hlavní funkcí savců je tvorba mléka. U samiček se prsa zvětší pouze v době těhotenství a následně během období kojení. U lidí je ale situace zcela jiná: během puberty se ženám prsa zvětšují a jejich velikost je víceméně konstantní.
V roce 1987 představil evoluční ekolog Tim Caro sedm možných vysvětlení. Jedním z nich je, že poloha prsů umožnila pravěkým ženám zůstat mobilními během kojení, ale to nevysvětluje velikost ženského poprsí.

Jednu z nejpopulárnějších hypotéz popsal Charles Darwin a později ji ve své knize „Nahá opice – Člověk jako další živočišný druh“ v roce 1967 rozebral i zoolog Desmond Morris.

Podle Morrise se zvětšené prsa vyvinuli, aby mohli muži odhadnout pohlavní zralost u žen.Nahradili tak vyčnívající pozadí primátů, které bylo při vzpřímené chůzi méně efektivní. Prsa proto převzaly funkci poutání pozornosti. Problém s touto teorií spočívá v tom, že neumožňuje objasnit, proč zůstávají velká prsa i u žen po menopauze.

6 x KOMENTOVÁNO

  1. Dobrý den, proč mají ženy velká prsa…. . U někoho za to můžou geny a někdo si dá prsa zvětšit. Ale je problém na tyto prsa sehnat vhodnou podprsenku. Mohu doporučit koupí na těchto webových stránkách https://miorio.cz/205-podprsenky , každá žena si tam vybere . Z pozdravem. M

  2. No tak řekl bych že za to můžou geny a nebo nějaká taková operace https://nova-prsa.cz/ . Jinačí důvody mě má opravdu nenápadní ještě že za to může příroda ale to se spíš jen tak říká než aby to byla pravda. No a co s týká nějaký historie tak prsa jsou symbol ženství třeba jako Věstonická Venuše je symbol hojnosti s velkýma pěšáka a symbol tehdejší dokonale ženy , víc mě asi nenapadá.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here