Být jen krásnou nestačí.

Hosteska musí mít spoustu vlastností, bez kterých by tuto profesi vykonávat nemohla. Vstřícnost, empatie, komunikativnost a spolehlivost jsou pro práci hostesky společně s krásou neodmyslitelné. Často se dostanete do situaci, kdy budete muset prezentovat výrobek, značku, nebo firmu a k tomu je zapotřebí i šarm, osobní kouzlo a hlavně zvládat aktivní oslovování spotřebitelů.

Komunikace

Velmi důležitá pro práci hostesky je jazyková znalost. Hosteska by měla umět alespoň jeden cizí jazyk a umět se s ním domluvit. Na více společenských akcích se můžete setkat i s hosty z ciziny a jazyková bariéra je v tu chvíli nežádoucí. Společnost vám jistě zařídí i školení, kde vám představí vaší práci a poradí, jakých chyb se vyvarovat. Hostesky by měly mít znalost etikety, která je na společensky vyšších událostech důležitá.

Vzhled

Nezáleží na tom, jestli máte dlouhé, krátké, světlé, nebo tmavé vlasy. Ovšem nesmíte zapomenout, že práce hostesky je především reprezentativní, což znamená, že ženy by měly dbát na upravený a udržovaný vzhled. Velkou výhodou může být i znalost v oblasti kosmetiky. Pokud se umíte líčit, je to bezpochyby velké plus.

Oblečení

Při vyplňování vstupního dotazníku uvádíte své míry, váhu, výšku a konfekční velikost. Tyto údaje jsou pro promotéra důležité, protože vám zajišťuje oblečení. Hostesky agentura většinou vybaví své lidi na akcích stejným oblečením, aby byly hostesky lehce rozpoznatelné a hosté se na ně mohli kdykoliv obrátit. Připravte se na nošení vysokých podpatků, které skvělé doplní vaše oblečení a zároveň podtrhnou vaši postavu.

Jak na to?

Ale nesmíte také opomenout, že práce hostesky bývá také velmi náročná. Připravte se na desítky hodin úsměvů, chůze na vysokých podpatcích a nekonečné dny i noci. Tuto pracovní pozici mohou zastávat také muži. Taková pozice se pak ­nazývá promotér. Pokud máte o tuto práci zájem, nebojte se kontaktovat manažera, nebo vyplnit online dotazník.

1 KOMENTÁŘ

  1. Jee to už ani není pravda, když jsem dělala po střední hostestku na různých akcích. Moc mě to bavilo, ale přijde mi, že já jsem těm dnešním slečnám vzhledem nesahala ani po kotníky. Neuměla jsem se perfektně líčit a myslím, že opravdu žádná dokonalost 😀 Dneska už mají slečny takhle perfektní obočí https://radchenko.cz/permanentni-make-up-oboci/ nebo prodloužené vlasy třeba až do pasu a z fleku by mohly dělat vizážistky 🙂 Ale na jim to přeju, mladí vpřed.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here