Atraktivní Italka Laura Mesi je součástí nového trendu zvaného sologamia.

Italka Laura Mesi si dopřála velkolepou svatbu se vším co k ní patří. Nechyběly krásné bílé šaty, družička, 70 hostí ani patrová dort. Jediný, kdo chyběl, byl ženich.

Tato čtyřicetiletá fitness trenérka se totiž vdala sama za sebe. „Pevně ​​věřím, že každý z nás musí milovat sebe sama. Můžete mít pohádku dokonce i bez prince, „říká Laura.

Laurin svatební tanec

Laura je součástí rostoucího trendu, který se jmenuje sologamia. Účastníci tohoto podivného fenoménu říkají, že je to o sebelásce a přijetí. Myšlenka na netradiční sňatek jí napadla před čtyřmi lety, kdy skončil její dvanáctiletý vztah.

„Řekla jsem mým přátelům a rodině, že pokud nenajdu svou spřízněnou duši do čtyřicítky, vdám se za samu sebe. A když jednoho dne potkám muže, se kterým budu moci plánovat budoucnost, budu šťastná, ale moje štěstí nebude záležet od něho, „říká přesvědčivě. Na druhé straně přiznává, že taková samosvadba není pro každého. Zájemce totiž potřebuje dostatek peněz, podporu blízkých lidí a především kousek šílenství.

Šťastná Laura Mesi

V Japonsku existuje agentura, která nabízí svatební ceremonie pro single dámy už od roku 2014. V Americe zas web Vdala jsem se za sebe nabízí dokonce celé svatební soupravy. A v Kanadě funguje agentura Vdej se za sebe už více než tři roky a hlásí rostoucí počet klientů.

Ne všichni jsou z nového trendu nadšení. Podle některých totiž zavání pořádným narcizmem a druzí ho zas kritizují jako nesmyslné podřizování se patriarchální instituci.

2 x KOMENTOVÁNO

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here