Ekaterina Lisina má nejdelší nohy na světě, je nejvyšší modelkou světa a také, pokud to lze říci, má i největší nohy ze všech žen Ruska.

Ekaterina Lisina je držitelkou Guinessova světového rekordu za nejdelší nohy ze všech žen. Dle Guinessova institutu, její levá noha měří 132,8 cm, zatímco pravá „pouhých“ 132 cm.

Modelka měřící 206 cm si poměrně brzy uvědomila, že její výška bude jedním z jejích největších předností. Díky úspěšné kariéře v basketbalu, kde je výška zásadní a díky její předvídavosti, se jí podařilo najít si brzy přízeň, jak ve sportovním, tak i v módním průmyslu.

Lisina za vše vděčí své rodině resp. genetice, protože ani jeden člen její rodiny neměří méně než 180 cm. Kromě jejího 201cm vysokého bratra, 198 cm vysokého otce a 186 cm vysoké matky je dokonce už i Lisinin syn mnohem vyšší než jeho vrstevníci, a to zatím nedosáhl ani puberty.

Podle časopisu Inkvizitor však skutečnost, že se modelka vždy neskutečně tyčila nad většinou ostatních, nebyla vždy jen výhodou. Není to totiž zrovna ta nejvhodnější vlastnost pro plaché, nejisté dospívající děvče, ačkoliv ji to na druhé straně dalo bohaté mimoškolní aktivity, které úspěšně využila v profesním  životě.

 

Raný život Ekateriny Lisiny

Lisina se narodila 15. října 1987 v Rusku v Penzě, je držitelkou Guinessova světového rekordu a to přímo za nejdelší nohy. Podle deníku Metro jí také její výška 206 cm oficiálně činí nejvyšší modelkou na světě. Zřejmě má také největší ženské nohy v celém Rusku velikosti 13.

Její otec, Viktor Lisina vzpomíná, že si všiml dlouhých noh své holčičky, jakmile se narodila.

„Když jsme vyzvedávali Ekaterinu z porodnice, tak jsme si okamžitě všimli, že její nohy jsou opravdu dlouhé a její tělo se skládá hlavně z nich,“ řekl a dodal: „Získala je od svých rodičů.“

31letá držitelka rekordů od té doby vyvinula kolem svého těla celou legendu s ohledem na to, co jí umožnilo dosáhnout. Dveře se jí díky jejím dlouhým nohám všude otevíraly a ona se nestyděla jich používat, když jimi procházela.

„Bůh mi žehnal úžasnou výškou, abych dosáhla hvězd“

 

Lisina Olympijský atlet

„Když mi bylo 16, byla jsem už 198 cm vysoká,“ řekla Lisina. „Basketbal jsem profesionálně hrála od svých 15 let.“

Pro jejího bratra Sergeiho to, čeho Lisina dosáhla už před dovršením 30 let, kdy profesionálně hrála basketbal, reprezentovala svojí země na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008, a v neposlední řadě díky své výšce zahájila kariéru modelko – bylo velice inspirující.

„Jsem na ni hrdý?“ Položil si Sergei řečnickou otázku. „Samozřejmě že jsem. Velmi rychle si uvědomila, že její výška jí poskytla obrovskou výhodu ve sportu, který začala profesionálně dělat téměř okamžitě. “

Během puberty, když se jí zrychlil růst, si Lisina uvědomila, že bude na basketbalovém hřišti neocenitelná – a že oblékání dresu by mohlo být chytřejší hrou, než chodit po molu.

Jak se ukázalo, měla pravdu. Lisinina přítomnost v ruském národním basketbalovém týmu však nebyla účinná pouze díky své výšce, protože se ukázalo, že má i další sportovní dovednosti. V roce 2006 byla součástí týmu, který získal stříbrnou medailí na mistrovství světa v Německu. O dva roky později pak její tým získal bronzovou olympijskou medaili.

Poté pak Lisina odešla ze sportu, neb ji zabíral mnoho času a vrhla se na módu, nejdříve ale musela přijmout svůj vzhled. Překvapivě si totiž vždy nebyla jistá svou krásou.

 

Lisina Dlouhovlasá modelka

„Opravdu jsem si uvědomila, že jsem atraktivní, až když mi bylo asi 24 let,“ řekla. „Vždycky jsem měla atletické tělo, ale byla jsem vždy mnohem vyšší než všichni ostatní v mém věku, až později jsem si uvědomila, že být vysoký je velmi atraktivní.“

Lisině se podařilo uspět při přechodu od sportu k aktivní kariéře modelky a sama se nechala zapsat do Guinessovy knihy světových rekordů.

„Získala jsem bronzovou medaili v roce 2008 v Pekingu,“ řekla. „Když jsem skončil s basketbalem, chtěl jsem si dát pauzu, potřeboval jsem se zotavit.“ Pak jsem se vrátil ke svému snu. “

Tento sen o modelingu se od té doby stal skutečností. Získání titulu za nejdelší nohy ze všech žen vyžadovalo, aby byla měřena dvěma nezávislými profesionály – lékařem a krejčím – podle pokynů Guinesse.

Její společenský život jako mladé, nesmírně vysoké dívky byl často sužován urážkami a posměšky. Pro Lisinu byl hlavním důvodem pro zapsání Guinessových rekordů fakt  že chce „být inspirací pro dívky, které nejsou příliš sebevědomé.“

„Ve škole to bylo docela těžké, být tak vysoká“ řekla. „Musela jsem volat svému staršímu bratrovi, jak s chlapci komunikovat.“

Díky tomu, že se doma vždy cítila pohodlně a bezpečně, tak ve vnějším světě to tak vždy nebylo. Dodnes se často trápí, když hledá kalhoty, které ji skutečně padnou, dámské boty ve své velikosti, nebo sedí na standardním sedadle v letadle nebo autě.

 

Existuje samozřejmě několik výhod.

„Dokážu chodit mnohem rychleji než ostatní,“ řekla. „Jsem opravdu ráda, že mám nejdelší nohy na světě.“ Když jsem poprvé slyšel tuto zprávu, řídila jsem auto a málem jsem havarovala! “

 

Tak vysoké cíle

„Celý život  mě lidé pozorují kdekoli se objevím,“ řekla Lisina časopisu Sun. “V Rusku nepožadují obrázky ani fotky, jen mlčí a hledí.“

„Může to být zábavné, když sedíte a někdo k vám přijde a neočekává, že budete tak vysoká, pak se postavím a vidím reakci na jejich překvapených tvářích.“

Lisina je v současné době olympijskou medailistkou, která je držitelkou světových rekordů a profesionální modelkou s více než 100 000 sledovatelů na Instagramu.

Nakonec dlouhonohá Ruska naplnila svůj celoživotní sen  poté co jí byla udělena jedna z nejprestižnějších medailí ve sportu, jež mohla vůbec doufat, že kdy vyhraje.

2 x KOMENTOVÁNO

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here