Šperky i hodinky patří mezi velmi časté vánoční dárky. Jde o něco, co pak obdarovaný nosí u sebe, takže na vás neustále myslí. Horší ovšem je, že se tyto dárky nedají darovat donekonečna. Pokud jste hodinky tátovi a prstýnek mamince darovali už loni, možná letos přemýšlíte, co jiného jim vybrat.

Ani velký milovník hodinek neocení, když jich bude mít doma deset. Dvacet prstýnků se jen těžko unosí. Každopádně je ovšem potřeba je někam uložit, uchovávat je na nějakém bezpečném místě. Co kdybyste letos pod stromeček darovali právě to?

Šperkovnice či raději stojan na šperky pro ženy

Šperkovnici si zaslouží každá žena. Měli byste ovšem zvážit, zda by nebylo lepší pořídit stojan na šperky. Jaký je v nich rozdíl? Šperkovnice je uzavíratelná krabička, obvykle má i nějaké vnitřní uspořádání, do jedné přihrádky patří prstýnky, do druhé náhrdelníky apod. Naproti tomu stojan je prostě jen dřevěná, kovová, skleněná či jiná konstrukce, na niž se šperky věší. Je vhodná pro uchovávání menšího množství šperků a rovněž tehdy, kdy chcete mít šperky na očích. Svým způsobem se jedná o dekoraci, kterou si můžete postavit na toaletní stolek.

TIP
Naprosto speciálním a kouzelným dárkem pak bude hrací šperkovnice. Každá žena s ní získá pocit, že je princeznou.

Šperkovnici i stojan na šperky pořídíte od pár stovek korun až po několik tisíc. Záleží na velikosti i zpracování.

Kazety na hodinky pro muže

Víte, že i muži mají takové svoje šperkovnice? Jsou jimi praktické kazety na hodinky. Pokud znáte někoho, kdo má hodinek víc (například jedny na sport, další dva různé modely do práce apod.), jistě by takovou kazetu užil. Hodinky se pak nebudou nikde válet, budou odpočívat pohodlně v krabičce s měkkou výplní. Při výběru takové kazety se určitě soustřeďte na to, pro kolik hodinek je určená. Další věcí ke zvážení je pochopitelně materiál.

A kde se šperkovnice a kazety na hodinky kupují? Možná je seženete v některých klenotnictvích, určitě je ale mají v e-shopu Elbeza.cz.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here