Výdaje za tisk patří ve firmách mezi poměrně značné položky. I přes neustále postupující digitalizaci a možnosti online přenosů dat, stále existují dokumenty, které je prostě potřeba vytisknout na papír. Ať už jde o smlouvy k podepsání, dokumentaci projektu či cokoliv jiného. Za delší dobu se náklady na náplně mohou výrazně prodražit, takže určitě oceníte tipy, jak ušetřit.

Dobrou službu udělají kompatibilní náplně do tiskáren

Častou a právem populární radou, jak pořídit levnější náplně do tiskáren, jsou kompatibilní tonery. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že výrobcem není společnost vyrábějící také danou tiskárnu. Jde o jiné firmy, které nabízí toner s kompatibilními prvky a běžně funkční pro daný typ tiskárny. Cena je přitom o poznání nižší. Na druhou stranu některé opravdu levné neoriginální tonery poslouží pro tisk menšího množství stránek.

Jednou za čas pořiďte originální tonery HP ve výhodném balení

Protože některé tiskárny jsou vybaveny senzory pro rozpoznání kompatibilních tonerů, je lepší strategií vybírat originální náplně. Vhodnou strategií je také jednou za čas obměnit právě za originální variantu, což pomůže udržovat trysky a tiskovou hlavu v co možná nejlepší kondici. Cena přitom nemusí být dramaticky vyšší, protože originální tonery HP pořídíte i ve výhodných baleních. Levněji většinou vychází nákup celé sady se všemi barvami v porovnání s pořízením jednotlivých náplní.

Nakupujte na internetu

Když půjdete do kamenného obchodu a budete si chtít koupit náplň do tiskárny, překvapí vás vysoká cena a poměrně malý výběr. Mnohem lepší strategií, díky které navíc něco ušetříte, je nákup na internetu. Většina specializovaných e-shopů nabízí výběr přímo pro vaši konkrétní tiskárnu, takže nabídka vhodných tonerů je již profiltrovaná. Dalším důvodem jsou výhodnější ceny a nejrůznější akce, na které můžete natrefit.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here