Boty na jehlách jsou sice sexy, ovšem nesvědčí klenbě nohy a chození v nich bývá leckdy náročné. Tenisky zase nesplňují punc elegance. Jaké boty představují ideální variantu pohodlného a šik obutí? Balerínky.

Jak vybrat baleríny?

Baleríny představují nejsnadnější obdobu ženské boty. Snadno do nich vklouznete, nemusíte si dělat starosti s ponožkami, můžete v nich i popoběhnout a navíc jde o skladné boty. Balerínky samy o sobě mají bezpočet variací, co se týká designu. Může jít o klasické „placky“ potažené látkou nebo lze povznést obutí ve variaci kůže. Tvar špičky může být kulatý, hranatý i špičatý. Roztomilé jsou barvy, eleganci lodiček zastoupí černá. Subtilní bota se hodí i ke společenským šatům, nijak neurazí. Ovšem pozor, i balerínky mají své limity. Díky své subtilnosti se lehčeji obnosí, takže po kratší době mohou mít prošlapaný tvar a je na čase je vyměnit. Balerínky také z hlediska ortopedického nejsou zcela ideální variantou. Ideální je zakoupit si botku s alespoň trošku zvýšeným klínkem pod patou. Orientujte se i podle tvrdosti materiálu, pevnější látka boty určitě udrží tvar snadněji než ledabyle spíchnuté boty. Ideální je, když si do balerínek pořídíte ortopedickou vložku, čímž zlepšíte zdravotní vlastnosti boty.

Elegantní mokasíny

Právě z hlediska zdravotního jsou lepší verzí nízké boty mokasíny. Jedná se i o elegantnější formu boty, která vám bude slušet jak ke kalhotám, tak i sukni. Mokasíny představují ležérní verzi boty, jež se hodí na volný čas i do vyšší společnosti. Krásné jsou semišové kousky, velmi oblíbené jsou mokasíny se sponou přes nárt. Mokasíny svým designem představují v podstatě unisexovou botu, tvary mužských a ženských obutí se až tak neliší. Zároveň jde ale o velmi sexy obutí, které splňuje ty největší nároky na půvab a neopomenutelné je i zmiňované ortopedické hledisko.

ZANECHTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here